Iran design بنیاد گیلان بنیاد گیلان

بنیاد گیلان
بنیاد گیلان

همایش دستاوردهای چهار دهه انقلاب در رشت برگزار شد

همایش دستاوردهای چهار دهه انقلاب اسلامی تالار در تالار گفت‌وگوی شهرداری در رشت برگزار شد.

...

همایش دستاوردهای چهار دهه انقلاب در رشت برگزار شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، همایش دستاوردهای چهار دهه انقلاب اسلامی عصر امروز در تالار گفت‌وگوی شهرداری رشت برگزار شد.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: عملکرد مسئولان باید در شأن مردم اصیل ما باشد؛ استان ما ظرفیت و فضای پیشرفت و توسعه زیادی دارد.

روح‌الله پور‌اسماعیلی با بیان اینکه گیلان از نظر تعداد شهدا جزء پنج استان نخست کشور است گفت: ما در شرایط بحرانی جنگ حدود 500 کامیون به جبهه‌ها ارسال کردیم پس از تحریم‌ها نمی‌ترسیم؛ باید بدانیم که عملکرد ضعیف ما پای انقلاب نوشته می‌شود.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: در جریان این مذاکرات اتاق فکر‌های آمریکایی خیال کردند که ارزش‌های انقلاب برای مردم کم اهمیت شده اما استقبال با شکوه مردم از شهدای غواص باعث شد که آن‌ها پی به اشتباه خود ببرند.

پوراسماعیلی با تاکید بر ترویج و گسترش تفکر انقلاب اسلامی به‌عنوان یکی از اهداف و اصول انقلاب افزود: اگرچه وجود نظرات مختلف نشانه پویایی و نشاط سیاسی یک جامعه است اما در عین حال باید در خیلی از موارد دعواهای بیهوده جناحی را کنار گذاشته و به فکر پیشرفت کشور باشیم.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی با اشاره به جمله مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "شهدا مظهر اقتدار هستند" گفت: ما به برکت خون شهدا و مجاهدت فرزندان ایران به قدرت و نفوذ بالایی در منطقه رسیدیم اما عده‌ای حضور ما در منطقه را علت خشم دشمن می‌دانند.

پور‌اسماعیلی با بیان اینکه هدف آمریکایی‌ها نابودی انقلاب ایران است اظهار داشت: تبدیل ایران بزرگ به ایران کوچک و کم‌قدرت هدف اصلی آمریکایی‌ها است؛ آن‌ها می‌خواهند قدرت ایران را در منطقه از بین برده و به داخل کشور محدود کنند.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها قدرت جنگ با ایران را داشتند لحظه‌ای از آن دریغ نمی‌کردند گفت: نیروهای مسلح ما آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدهای خارجی را دارند؛ خدمت به مردم بهترین روش مقابله با آمریکا است.

پوراسماعیلی با اشاره به اینکه تمام اقدامات آمریکا در منطقه با هدف محدود کردن قدرت ایران است اظهار داشت: ما به‌دنبال جنگ با دنیا نیستیم اما هرگز از اصول و قدرت خود کوتاه نمی‌آییم؛ عمق نفوذ ما در منطقه غیرقابل برگشت است.

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای به دنبال کاهش بودجه دفاعی و نظامی ما بودند اما واقعیت دنیای امروز این است که اگر ضعیف باشیم حرفی برای گفتن در دنیا نداریم، البته قدرت اصلی ما اعتماد مردم به نظام اسلامی است.

پوراسماعیلی با اشاره به پیشرفت‌های ایران گفت: با وجود دشمنی‌ها و تحریم‌ها ما از لحاظ پیشرفت جزو 10 کشور اول دنیا هستیم؛ الگوپذیری مردم دنیا از انقلاب ایران و گسترش نفوذ ما در منطقه باعث وحشت دشمن شده است.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب یکی از دو ستون دکترین سیاست خارجی آمریکا بود افزود: انقلاب یکی از این دو ستون‌ها را شکست و به همین خاطر آمریکایی‌ها سعی دارند که ایران مجددا یکی از ژاندارم‌های آن‌ها در منطقه باشد اما این اتفاق هرگز نمی‌افتد.

وی تصریح کرد: ما در مولفه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پیشرفت داشته‌ایم اما انقلاب هنوز در تمام عرصه‌ها مثل اقتصاد شکل نگرفته و باید برای پیشرفت و توسعه اقتصادی نیز انقلابی عمل کنیم.

پوراسماعیلی با اشاره به صلابت مقام معظم رهبری در مواجهه با دشمن گفت: همه ما باید در برابر دشمن طوری عمل کنیم که آن‌ها کاملا از ما ناامید شوند؛ دشمنی آمریکایی‌ها تا مادامی که ما پای اصول انقلاب باشیم ادامه دارد.

وی با گله‌مندی از تاخیر در انتخاب شهردار رشت خاطرنشان کرد: باعث تاسف است که شهر بزرگ رشت با وجود این‌همه افراد متخصص شهردار ندارد؛ باید با تغییر برخی رویه‌ها و ساختارها در جهت پیشرفت امور همت کنیم.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی با اشاره به پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب مبنی بر افول نظام سرمایه‌داری افزود: مقام معظم رهبری بر ماندن بشار اسد تحت هر شرایطی پافشاری داشتند، البته اسد برای ما موضوعیت ندارد بلکه قدرتی که در این زمینه در منطقه به دنیا نشان دادیم مهم است.

پوراسماعیلی با تأکید بر دوری از فضای یأس و ناامیدی گفت: باید با امیدواری و وحدت به سمت اهداف انقلاب اسلامی گام برداریم؛ امیدوارم صلابت کنونی جمهوری اسلامی تداوم داشته باشد و پرچم انقلاب را به امام زمان(عج) تحویل دهیم.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم از پدر شهید "بابک نوری" و تعدادی از خدمتگزاران انقلاب اسلامی در رشت با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

انتهای پیام/ش

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط