Iran design بنیاد گیلان بنیاد گیلان

بنیاد گیلان
بنیاد گیلان

نماینده ولی فقیه در استان گیلان: دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال سیاه‌نمایی در کشور هستند

آیت‌الله «رسول فلاحتی» به ضرورت حفظ نظام و دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و گفت: دشمنان در این برهه از زمان بحث «سیاه‌نمایی» را در جبهه خودی به‌گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که نظام اسلامی و اسلام مدیریت ندارد و از ما توقع دارند که بر این سیاه‌نمایی بیافزاییم .

...

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از گیلان، آیت‌الله «رسول فلاحتی» نماینده ولی فقیه در استان گیلان، امروز (دوشنبه) در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت استان، اظهار داشت: هیچ دوره‌ای در تاریخ ۱۰هزار ساله ایران زیباتر از تاریخ معاصر ما نبوده است.

وی افزود: عصاره همه تلاش‌های انبیاء در تاریخ ایران دیده شد و این میسر محقق نمی‌شد مگر با مجاهدت‌های شما رزمندگان و پیشکسوتان عرصه جهاد.

آیت‌الله فلاحتی گفت: همه دنیای کفر در داخل و خارج از کشور بسیج شدند تا بر علیه ما سخت‌ترین و پیچیده‌ترین تهاجمات را داشته باشند، اما ما به حول و قوه الهی و مجاهدت رزمندگان جان بر کف، طلایی‌ترین دوران را به وجود آوردیم و از آن سختی‌ها به سلامت عبور کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان در ادامه به توطئه‌های دشمنان اشاره کرد و گفت: ما در عین حال که تنهاییم، اما قدرتمندیم و در عین حال که تنهاییم، چراغ روشن‌گری برای مظلومان جهان هستیم و با تمام قوای کفر مقابله می‌کنیم.

وی به حفظ نظام و دستاورد‌های انقلاب اشاره کرد و افزود: دشمنان در این برهه از زمان، بحث سیاه‌نمایی را در جبهه خودی به گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که نظام اسلامی و اسلام مدیریت ندارد و از ما توقع دارند که بر این سیاه‌نمایی بیافزاییم و چنان‌چه ما لحظه‌ای از کید دشمن غفلت کنیم و عقب بمانیم، دشمن به مقاصد شوم و پلید خود خواهد رسید.

امام جمعه رشت به رسالت همه اقشار جامعه و نیرو‌های ارزشی اشاره کرد و افزود: امروز رسالت ما از رسالت زمان پیامبر (ص) به مراتب سخت‌تر و پیچیده‌تر است و ما باید این نظام اسلامی و الهی را که به ما رسیده است را با چنگ و دندان حفظ و حراست و نقشه‌های شوم دشمنان را در نطفه خفه کنیم.

وی گفت: در راه مجاهدت از دین و ارزش‌ها لحظه‌ای رخوت، سستی و کسالت به خود راه ندهیم و همانند ۳۰ سال قبل، با روحیه جهادی و پرنشاط به جلو پیش برویم؛ چرا که مجاهد فی‌سبیل‌الله از روزی که فهمید جهاد یعنی چه و در این راه قدم برداشت، همانند دانشمندی است که از گهواره تا گور به دنبال علم و دانش است و او نیز باید مجاهد در راه حق باقی بماند.

آیت‌الله فلاحتی یکی از دستاورد‌های ارزشمند دین را انتقال آن به نسل‌های آینده دانست و افزود: چون دشمن همه ابزار‌های سیاه‌نمایی را برای ما در نظر گرفته و برای زنان و دختران و پسران ما برنامه ریخته است، لذا وظیفه نیرو‌های ارزشی انقلاب از پاسدار و روحانی و جهادی گرفته تا پیشکسوتان دیگر، همگی برای انتقال این ارزش‌ها می‌بایست به آن‌ها بگوییم برای رسیدن به این اقتدار در کشور چه بودیم؟ چه شد؟ چه کردیم و چه باید بکنیم؟

وی این انقلاب و نظام اسلامی را ماحصل خون دل خوردن هزاران عالم و مجاهد فی‌سبیل‌الله از «شیخ طوسی» تا آیت‌الله «بروجردی (ره)» دانسته و گفت: امام راحل ماحصل دستاورد‌های آن عالمان را به ثمر نشاند و هزاران شهید، آزاده و جانباز نیز در پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی برای به ثمر نشستن آن زحمات زیادی کشیدند و حال وظیفه ماست که این انقلاب را بیمه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: دشمن از ما توقع دارد که در جبهه خودی سیاه‌نمایی کنیم و انقلاب از ما انتظار دارد که روشنگری کنیم و لکه‌های سیاه دشمن را روشن و شفاف نشان دهیم. پس باید پا به پای رهبری و دلسوزان نظام حرکت کرده و توقعات دشمن را نیست و نابود کنیم.

وی بزرگ‌ترین جهاد امروز را در خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: گلوله‌های دشمنان امروز به کانون خانواده‌ها نشانه رفته است و ما در شرایط کنونی جامعه باید هر لحظه در صحنه باشیم و از همسران و خانواده‌های شهدا و همسران رزمندگان که الگو‌های برتر جامعه هستند قدردانی نموده و از آن‌ها که سرمایه زندگی‌شان را در راه اسلام و خانواده‌های خود فدا کردند یاد کنیم و مقام و منزلت آن زنان ایثارگر و مجاهدان فی‌سبیل‌الله را بشناسیم.

وی در پایان به مسئولین یادآور شد که برای حفظ و حراست و حمایت از نظام می‌بایست قدردان رشادت‌های پیشکسوتان دفاع مقدس باشند و به حرف‌ها و خواسته‌های آن‌ها توجه کنند.

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط