Iran design بنیاد گیلان بنیاد گیلان

بنیاد گیلان
بنیاد گیلان

رونمایی از کتاب «طنزمزه های جنگ» در رشت+تصاویر

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، از مجموعه داستانک «طنزمزه های جنگ» اثر محمود رنجبر رونمایی گردید

...

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، از مجموعه داستانک «طنزمزه های جنگ» اثر محمود رنجبر رونمایی گردید.

مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس استان گیلان گفت: این کتاب که به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان منتشر گردیده است، طی مراسمی در تالار استاد دکتر محمد معین دبیرستان هدف رشت با حضور دانش آموزان و مسئولین دبیرستان رونمایی شد.

اسماعیل محمدپور گفت: در این مراسم، سرهنگ پاسدار عباس بایرامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان گیلان و محمد نصرتی راد، رئیس دبیرستان، به بیان خاطرات خود از شور حال جوانان انقلابی در سال 57 پرداختند.

وی با اشاره به اهمیت پرداختن به طنز در حوزه خاطره نگاری دفاع مقدس افزود: «طنزمزه های جنگ»، خرده روایت های طنز موقعیت است که دکتر محمود رنجبر، عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه گیلان و رزمنده دفاع مقدس، آن را از یادداشت های دوران جنگ به تصویر کشیده است. این کتاب، با قلمی روان و جذاب، خواننده را با خود به فضایی جدی می برد و به دلیل حضور شخصیت هایی که مرگ را به سخره گرفته بودند، موجب پارادوکسی پرنشاط می شود.

گفتنی است کتاب طنزمزه های جنگ در بهمن ماه 1397 از سوی انتشارات صریر و به اهتمام اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان به زیور طبع آراسته شد.

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط